Newsletter
wersja do wydruku

Dyskusje, konferencje i spotkania

Game Developers Session

17. - 18. 11. 2017 Národní dům na Vinohradech, náměstí Míru 820/9, Praha 2
Polsko patří mezi významné figury na šachovnici herního průmyslu, a proto jeho zástupci nemohou chybět ani na pražském setkání vývojářů počítačových her. Polský stánek zde představí ty, které momentálně nejvíc „letí“ – například kyberpunkového Ruinera od studia Reikon Games nebo dystopický Frostpunk z dílny 11bit Studios. więcej

Bardzo fajný festival / nejen o polských ženách

23. - 25. 11. 2017 Bio Oko, Františka Křížka 15, Praha 7
5. ročník festivalu svěží polské kultury se částí programu zaměří i na ženy: jako hlavní hrdinky (nejen) filmů, autorky a umělkyně. Jako vždy se můžete těšit i na kulinářské speciality a sobotní filmový a výtvarný program pro děti.
więcej

Salon Polski: Piłsudski a Masaryk

28. 11. 2017, 17.00 Velvyslanectví Polské republiky v Praze, Valdštejnská 8, Praha 1
Na podzim letošního roku uplynulo 150 let od narození nejvýznamnějšího polského státníka dvacátého století Józefa Piłsudského. Tento socialista a revolucionář se během první světové války proměnil v lídra ozbrojených polských legií bojujících proti Rusku ve jménu znovuobrození polské státnosti. Stal se tak hlavním architektem nezávislého Polska, které vzniklo v listopadu 1918, a určoval jeho osudy až do své smrti v roce 1935. V tomto ohledu je tedy polskou obdobou českého prezidenta Osvoboditele. więcej

Schulzfest v Brně

13. - 20. 11. 2017 Brno - různá místa
U příležitosti 125. výročí narození a 75. výročí úmrtí významného meziválečného polského židovského spisovatele Bruna Schulze, kritika, malíře a grafika se v Česku poprvé uskuteční festival inspirovaný jeho mnohovýznamovou tvorbou.
więcej

Večery s reportéry / Kapuściński v Srdci temnoty

4. 12. 2017, 19.00 Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1
Legendární polský zahraniční reportér Ryszard Kapuściński navštívil Kongo, Írán i Sovětský svaz – byl svědkem nejnebezpečnějších světových konfliktů. O tom, jak jeho texty ovlivnily dnešní reportéry a jak se jejich práce změnila, budou hovořit Mariusz Szczygieł a Josef Pazderka.
więcej