Newsletter
wersja do wydruku

Diskuse, konference a setkání

Evropské dialogy Václava Havla / kde začíná a končí Evropa

15. 5. 2017, 9.00 DOX – Centrum současného umění, Poupětova 1, Praha 7
Cílem tohoto mezinárodního projektu je otevírat a vést debatu o tématech, která určují směřování současné Evropy, s přihlédnutím k duchovnímu odkazu Václava Havla. Čtvrtý ročník konference se zaměří na otázky spojené s evropskou identitou, regiony, které jsou v rámci Evropy v nějakém ohledu „periferiemi“, a také na perspektivy a limity evropského integračního procesu.
více

Wikiklub / polská tematika na Wikipedii

17. 5. 2017, 17.00 Městská knihovna – počítačová učebna, Mariánské náměstí 1
Používáte internetovou encyklopedii Wikipedie? Zkoušeli jste do ní přispět, ale nevíte si s něčím rady? Wikiklub je tu nejen pro wikipedisty, kteří již znají základy editace, ale i pro nováčky či zvědavce, kteří chtějí získat rady a podněty pro další tvorbu a úpravu encyklopedických hesel. Tentokrát bude Wikiklub zaměřen na témata spojená s Polskem. Nebojte se editovat a přijďte do městské knihovny poznat Wikipedii.
více

Paměť a nepaměť / příběhy doby nesvobody

24. - 25. 5. 2017 Praha - kino Ponrepo, Brno - kino Scala
Filmové a diskusní večery věnované dědictví totality, které do dnešní doby dokáže rozdělovat a vyvolat emoce – jak v Česku, tak v Polsku. Projekt vznikl ve spolupráci s úspěšným polským festivalem historických dokumentů NNW. Z Polska přijede režisér historických dokumentů a ředitel filmového festivalu NNW Arkadiusz Gołębiewski a šéfredaktor Bulletinu Institutu národní paměti (IPN) ve Varšavě Jan Ruman. více

Tisíc let živé židovské kultury na místě bývalého ghetta: Muzeum dějin polských Židů POLIN

21. 4. 2017, 13.00 Fakulta sociálních studií MU, Joštova 10, Brno

Teorie a praxe politiky dějin / paměť o židovské komunitě ve střední Evropě

20. 4. 2017, 18.00 Polský institut v Praze, Malé náměstí 1