Newsletter
wersja do wydruku

Program

PALM OFF FEST / špičkové polské soubory na Palmovce

23. 5. - 6. 6. 2016 Divadlo Pod Palmovkou, Zenklova 34, Praha 8
Pražské divadlo Pod Palmovkou připravilo první ročník ambiciózní mezinárodní přehlídky, která přivítá divadelní soubory z Polska, Slovenska, Čech a Moravy.
Podtitul přehlídky Setkání divadel střední Evropy je v případě Polska naplněn měrou vrchovatou: přijedou čtyři polské soubory. více

Andrzej Wajda / filmová pocta v kině Ponrepo

20. 5. - 28. 6. 2016 Kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1
Devadesátiny režiséra Andrzeje Wajdy jsme si již připomněli výstavou jeho kreseb, v květnu a červnu zve Národní filmový archiv do kina Ponrepo na obsáhlou přehlídku Wajdových filmů. Přehlídka se zaměří nejen na Wajdovy filmy z období polské filmové školy, které se již staly klasikou, ale pozornost bude věnována i filmům ze 70. a 80. let. Z novějších filmů se bude promítat například Puškvorec z roku 2009, který Wajda nejen režíroval, ale zahrál si v něm také jednu z rolí – filmového režiséra.
více

Dobré ráno s polštinou / O książce

4. 6. 2016, 10.00 Polský institut v Praze
Srdečně zveme žáky druhého stupně a mládež na naše tradiční Dobré ráno s polštinou. Tentokrát nás čeká workshop o knihách vedený zkušenou editorkou, možnost prohlédnout si naši knihovnu, společné čtení a diskuse.
více

Concentus Moraviae / Meccore String Quartet

7. 6. 2016, 19.30 Zadní synagoga, Subakova 1, Třebíč
Jedno z nejzajímavějších kvartet své generace Meccore String Quartet, jež navazuje na skvělou tradici polské kvartetní hry, poprvé zahraje i českému publiku.
více

Nick / ztracen a opět nalezen

17. 5. - 19. 6. 2016 Praha - Jatka 78; Hradec Králové - Klicperovo divadlo (Studio Beseda)
Některé příběhy jsou natolik pravdivé, že jim neuvěříte. Nick je příběh podle skutečných událostí o chlapci z Texasu, který v roce 1994 ve svých třinácti letech zmizel. A o neúnavném pátrání jeho sestry, které bylo nakonec korunováno úspěchem. více