Newsletter
wersja do wydruku

Program

Cena Václava Buriana

28. 9. 2016, 15.00 Omomouc - Šapitó a Hospoda U Musea
Letos poprvé bude v Olomouci udělena Cena Václava Buriana za poezii a za kulturní přínos ke středoevropskému dialogu, která je zároveň česko-polsko-slovenským soutěžním literárně-kulturním setkáním.
více

Tabook / 5. ročník festivalu malých nakladatelů

29. 9. - 1. 10. 2016 Sýpka Kotnov, Hradební 3037, Tábor
V Táboře můžete zjistit, jaké knihy pro děti se vydávají v Polsku, a zkusit si jednu z ilustračních technik – výrobu výtvarných šablon. Na Tabook letos zavítá polské nakladatelství Dwie Siostry, které představí své nejnovější knihy a zapojí se do diskusních setkání odborníků. více

Staré dobré časy / polské meziválečné písničky

29. 9. 2016, 19.00 Vršovické divadlo MANA, Moskevská 34, Praha 10
Na pozvání Polského klubu přijíždí do Prahy Polská scéna Těšínského divadla s představením složeným ze šlágrů 20. a 30. let. Diváci se tak se spolu s herci přenesou do magické atmosféry kavárny či kabaretu - za zvuku písní, které v té době zpívaly hvězdy stříbrného plátna.
více

Architecture Week / Organic City

26. 9. - 9. 10. 2016 Výstavní síň Mánes, Masarykovo nábř. 1, Praha 1
Na největší české výstavě architektury nebudou chybět polské projekty. Letos se Architecture Week z Pražského hradu vrací do síně Mánes a v rámci expozice Organic City představí desítky zajímavých staveb z celého světa. Tématem je samozřejmě město a jeho přirozený růst. Polskou architekturu bude reprezentovat projekt Brána Poznaně z roku 2014, který je považován za jednu z nejzdařilejších architektonických realizací poslední dekády (byl mj. nominován za Polsko na evropskou cenu Miese van der Rohe).
více

Agnieszka Polska / I am the Mouth

4. 10. 2016 - 15. 1. 2017 Veletržní palác - Poetry Passage, Dukelských hrdinů 47, Praha 7
V prostorách pražského Veletržního paláce, sídla Národní galerie, se na několik měsíců objeví videoinstalace polské výtvarnice. Autorkou projektu I am the Mouth je Agnieszka Polska (*1985), umělkyně pocházející z Lublinu, absolventka grafiky na krakovské Akademii výtvarných umění.
více