Newsletter
wersja do wydruku

Program

Polští interpreti na Metronome Festival Prague

23. - 24. 6. 2017 Výstaviště Praha - Holešovice
Metronome Festival Prague je nový mezinárodní festival, který se koná v centru Prahy a nabízí zajímavé mezinárodní hvězdy v kombinaci se známými jmény z české hudební scény. Na letošním druhém ročníku vystoupí například Sting... Polskou hudbu bude reprezentovat slezské elektronické duo Coals, jeden z nejzkušenějších hudebních producentů A_GIM a polsko-česká zpěvačka Ewa Farna. Všichni polští interpreti vystoupí v pátek 23. 6. více

United Islands of Prague / Bownik

22. - 25. 6. 2017 vltavské ostrovy a pražské kluby
Na 14. ročníku největšího pražského multižánrového festivalu, na který každoročně zavítá přes 60 tisíc diváků, se publiku představí indie-popová trojice muzikantů z Varšavy, která vystupuje pod názvem Bownik. Festival se letos stěhuje do pražského Karlína. více

52. MFF Karlovy Vary / vzpomínky i novinky

30. 6. - 8. 7. 2017 Karlovy Vary - hotel Thermal a další sály
Do hlavní soutěže dvaapadesátého ročníku karlovarského festivalu byl vybrán snímek Ptáci zpívají v Kigali režisérské i manželské dvojice Joanna Kos-KrauzeKrzysztof Krauze, dojde také na vzpomínku na Andrzeje Wajdu.
více

Měsíc autorského čtení / polský program

1. 7. - 4. 8. 2017 Brno - divadlo Husa na provázku, Ostrava - Absintový klub les
Kolik současných gruzínských spisovatelů znáte? Letošní Měsíc autorského čtení jich představí třicet. Vedle nich ovšem jako vždy nebude chybět ani silné polské zastoupení.
více

Henryk v bublinách / komiksová výstava

1. - 31. 7. 2017 Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno
Jedním z dalších zastavení putovní výstavy Henryk v bublinách je Brno. Během festivalu Měsíc autorského čtení si můžete komiksy mladých českých výtvarníků inspirované tvorbou Henryka Sienkiewicze prohlédnout v brněnské Knihovně Jiřího Mahena.
více