Newsletter
wersja do wydruku

Program

Letní slavnosti staré hudby / Viola organista

28. 7. 2016, 19.30 Břevnovský klášter, Tereziánský sál, Markétská 1, Praha 6
Krakovský klavírista a klavichordista Sławomir Zubrzycki se chopil myšlenky Leonarda da Vinciho a s nástrojem sestrojeným podle jeho návrhu poprvé přijíždí koncertovat do Česka.
více

42. Letní filmová škola / polská klasika i novinky

22. - 30. 7. 2016 Uherské Hradiště - kino Hvězda a další sály
Dvacet polských filmů se představí na letošní Letní filmové škole. Tato úctyhodná prezentace zahrnuje klasiku v podobě filmů Polské filmové školy, ale i české premiéry polských novinek.
více

Anna Szprynger / Na hraně geometrie

4. - 24. 8. 2016 Kutná Hora - Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory, Vlašský dvůr, Havlíčkovo nám. 552
Díla mladé výtvarnice Anny Szprynger jsou minimalistická, ale zároveň velmi výrazná a rozpoznatelná; jsou tak precizně provedená, že stěží uvěříme, že je vytvořila lidská ruka... Právě technický perfekcionismus černobílých struktur čar malovaných nejtenčím štětečkem je zdrojem originality malířského stylu Anny Szprynger.
více

Mezinárodní varhanní festival / Julian Gembalski

4. 8. 2016, 19.00 Bazilika sv. Jakuba, Malá Štupartská 6, Praha 1
Největší varhany v Praze, které se nacházejí v bazilice sv. Jakuba, opět rozezní ruce domácích i zahraničních varhaníků na Mezinárodním varhanním festivalu. Jeho 21. ročník zahájí polský varhaník a organolog Julian Gembalski. Zazní skladby J. S. Bacha, Felikse Nowowiejského, Césara Francka, součástí koncertu budou i improvizace.
více

57. Chopinův festival v Mariánských Lázních

11. - 21. 8. 2016 Mariánské Lázně - Společenský dům Casino, Městské divadlo a další sály
Romantická hudba a krásné prostředí jsou tradiční devizou Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Pořadatelé však pokaždé přicházejí také s programovými inovacemi – letos například s rozmanitými doprovodnými akcemi.
více