Po

Út

St

Čt

So

Ne

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Newsletter
wersja do wydruku

Listopad 2017

Stanislav Libenský Award 2017 / třikrát polské sklo

22. 9. - 20. 11. 2017 Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7
Mezinárodní soutěžní výstava skla Stanislav Libenský Award je jako jediná na světě určená i pro čerstvé absolventy a představuje nejnovější trendy v umělecké práci se sklem. Slavnostní udílení cen a vernisáž výstavy proběhne 21. září. Iniciátorem soutěže je Pražská galerie českého skla.
více

3Kino / filmy ze zemí V4

1. - 5. 11. 2017 Kino Atlas, Sokolovská 1, Praha 8; Kino Evald, Národní 28, Praha 1
Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu 3Kino – to je pětidenní maraton filmů, setkání a workshopů. Jedním z letošních lákadel bude například slavnostní premiéra českého filmu Milada, velký důraz kladou pořadatelé již tradičně na polskou kinematografii. V polské sekci festivalu se představí 11 filmů, další pak v oblíbené sekci Filmy, na které se stála fronta.
více

Dědictví republikanismu

2. 11. 2017, 17.00 Polský institut v Praze
Republikanismus je jeden ze základních směrů západního politického myšlení. Historicky se spojuje s římskou republikou a posléze s italskými republikami pozdního středověku a renesance či raně novověkou Anglií. Málo se však ví o tom, že za autentické pokračovatele starověkých Římanů se považovala i polská a litevská šlechta. Svébytná „polská větev” republikánského myšlení představuje i v českém prostředí málo známý fenomén.
více

FRAME / nové polské komiksy

3. - 4. 11. 2017 Karolinum, Ovocný trh 5, Praha 1
První ročník pražského komiksového festivalu představí desítky komiksových vydavatelství z celého světa. Připraveny jsou autogramiády, setkání nebo dílny pro děti. Nové české překlady polských komiksů za účasti autorů uvede Centrala, polské komiksové vydavatelství, které vstupuje na český literární trh.
více

Hlasohled - workshop Autentický hlas

4. - 5. 11. 2017 Studio Ithaka, Korunní 35, Praha 2 - Vinohrady
Projekt Hlasohled již 11 let přináší pestré a inspirativní přístupy k lidskému hlasu formou hlasových dílen nebo konferencí. Letos přijala pozvání Hlasohledu polská psycholožka, lektorka a koučka Olga Lidia Kozłowska, která se zaměřuje na vokální praktiky. Její workshop je určen těm, kteří si chtějí prohloubit schopnost vyjadřovat se prostřednictvím písně. více

Večery s reportéry v Gulliverovi / Ku-klux-klan

9. 11. 2017, 19.00 DOX – Vzducholoď Gulliver, Poupětova 1, Praha 7
Jedna z nejmytizovanějších a nejobávanějších organizací očima polské reportérky Katarzyny Surmiak-Domańské a české amerikanistky Hany Ulmanové. Diskusi o dnešní americké společnosti a o tom, co ji rozděluje a spojuje, moderuje Petr Vizina. Rozumíme Spojeným státům, které pro Středoevropany desítky let představovaly ráj na zemi? více

Index / orchestr Berg a Agata Zubel

12. 11. 2017, 19.30 La Fabrika, Komunardů 30, Praha 7
Na koncertě komorního orchestru Berg vystoupí dnes již hvězdná skladatelka a pěvkyně Agata Zubel – v české premiéře uvede svou skladbu Aforyzmy na Miłosza, ale jako sólistka vystoupí i ve významné skladbě Index of Metals italského skladatele Fausta Romitelliho. Pěvkyně je známá svým mimořádným hlasovým rozsahem i tím, že svůj hlas využívá způsobem, který boří stereotypy.
více