Newsletter
wersja do wydruku

3Kino / filmy ze zemí V4

1. - 5. 11. 2017 Kino Atlas, Sokolovská 1, Praha 8; Kino Evald, Národní 28, Praha 1
Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu 3Kino – to je pětidenní maraton filmů, setkání a workshopů. Jedním z letošních lákadel bude například slavnostní premiéra českého filmu Milada, velký důraz kladou pořadatelé již tradičně na polskou kinematografii. V polské sekci festivalu se představí 11 filmů, další pak v oblíbené sekci Filmy, na které se stála fronta.
 
Z polských hostů jmenujme Adama Sikoru, který je u nás známější spíše jako kameraman (např. filmu Já, Olga Hepnarová), nyní v Praze představí svůj autorský film Láska v městě zahrad, v němž si jednu z hlavních rolí zahrála Michalina Olszańska, držitelka Českého lva za roli Olgy Hepnarové. Druhým hostem z řad režisérů bude Michał Rosa, který uvede svůj poslední celovečerní film Štěstí světa a také oceňovanou Prasklinu. Jeden z workshopů se zaměří na tvorbu loni zesnulého Andrzeje Żuławského.
 
Festival zahájí divácký hit Umění milovat, na zakončení pak pořadatelé připravili premiérové uvedení nejnovější komedie Juliusze Machulského Volta.
 
Fotografie je z filmu Konvoj (režie Maciej Żak), který je na programu v pátek 3. 11.

Program festivalu - pdf ke stažení zde.
 
Podrobný program a vstupenky na stránkách festivalu www.3kino.cz