Newsletter
wersja do wydruku

Nowy dom Polski: wystawa na Architecture Week

15. 9. - 12. 10. 2014 Klášter sv. Jiří – Pražský hrad
Na minulých ročnících mezinárodního festivalu architektury a urbanismu se Polsko představovalo především skrze nádherné nově vznikající veřejné stavby. Letos se podíváme na vývoj v méně velkolepé, avšak stejně důležité a zajímavé oblasti rodinného bydlení. Hlavním bodem polského programu na festivalu bude výstava Například. Nový polský dům, připravená varšavským Centrem architektury.
 
„Jak propojit individuální vkus a potřeby s urbanistickým řádem krajiny? Skutečnost, že jsme na tento řád a harmonii nebrali v posledních dekádách ohled, pociťujeme totiž stále silněji. Na výstavě Nový polský dům budou představeny objekty, které jsou záminkou k debatě o tom, v jakém okamžiku se architektura stává funkční a chytrá,“ píší v úvodu kurátorky výstavy.
 
V rámci doprovodného programu k výstavě se 7. 10. uskuteční Architektonický půlmaraton mladých polských a českých architektonických studií.
Kromě toho se na Architecture Week představí svými „ikonickými“ stavbami město Vratislav. V rámci doprovodného programu zveme také do galerie Polského institutu na výstavu Současný venkovský dům.
 
www.architectureweek.cz
 

 

 

wydarzenia z cyklu Polska architektura i design »