Newsletter
wersja do wydruku

Aktuality

Dětská překladatelská soutěž

6. 3. 2017
Časopis Kamarádi pod záštitou Polského institutu v Praze vyhlašuje dětskou soutěž v překladu do češtiny z polštiny nebo těšínského nářečí jako její regionální varianty. Termín uzávěrky pro zasílání překladů je 1. května 2017. Více informací na stránkách časopisu Kamarádi.
 

75. výročí vzniku Zemské armády

22. 2. 2017
U příležitosti 75. výročí vzniku Zemské armády, které připadá na 14. února 2017, připomínáme sérií článků nejen tuto vojenskou strukturu, ale také celou mimořádně komplexní odbojovou organizaci, pro niž se v polštině vžil název Polský podzemní stát.
 
více

Polský institut na síti Issuu

5. 1. 2017
Chcete si pohodlně na webu listovat naší tištěnou programovou brožurkou nebo si přečíst i jiné naše publikace? Polský institut v Praze se nově připojil ke službě Issuu, která umožnuje čtení, v některých případech i stahování dokumentů. Budeme zde pravidelně ukládat naše programové brožurky i další publikace. Náš profil najdete zde.

 

Státní svátek Polské republiky 6. 1. 2017

4. 1. 2017
Dne 6. 1. 2017 bude Polský institut v Praze uzavřen z důvodu státního svátku Polské republiky. Děkujeme za pochopení.
 

 

Mezinárodní studijní programy uměleckých škol - projekt Three Layers

18. 11. 2016
Umělecké školy usilují o nové mezinárodní studijní programy v projektu Three Layers. Mezinárodní projekt sedmi evropských uměleckých škol se uzavírá, jeho pokračováním mohou být až tři nové společné studijní programy. Českým partnerem je pražská DAMU, z polských vysokých uměleckých škol se do projektu zapojila Divadelní akademie v Białystoku.
více