Newsletter
wersja do wydruku

Aktuality

Dějiny a současnost: Počátek Polska

16. 11. 2016
Proč se kníže Měšek rozhodl pro přijetí křtu? Jaký vzájemný obraz Poláků a Čechů přináší první „národní dějepisci“? Jak ovlivnily oslavy milénia Měškova křtu v roce 1966 nejnovější dějiny Polska? Na tyto a řadu dalších otázek hledají odpovědi přední polští a čeští historici ve speciálním čísle časopisu Dějiny a současnost, které vyšlo 14. listopadu listopadu.
více

Polské CD s českými sólisty: (Re)discovering Woodwind Masterpieces

7. 10. 2016
Ve Vratislavi, která letos nese titul Evropské hlavní město kultury, spatřilo světlo světa rovněž CD, na němž se podíleli polští a čeští hudebníci. Album vzniklo jako součást projektu (Re)discovering masterpieces, který se známým komorním orchestrem Inter>CAMERATA v roce 2013 zahájil jeho zakladatel – dirigent a klarinetista Jan Jakub Bokun.
 

více

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství 2016

15. 9. 2016
Spolek Zaedno vyhlašuje IV. ročník dětské kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství. Soutěžní práce jsou přijímány do 14. října 2016. Více informací a přihlášky zde.
 

Evropská filmová cena - divácké hlasování

7. 9. 2016
Evropská filmová akademie každoročně umožňuje filmovým fanouškům z celé Evropy zvolit svůj oblíbený film. Letos je na diváckou cenu nominováno dvanáct titulů, jedním z nich je i polský film BODY/CIAŁO režisérky Małgorzaty Szumowské. Hlasovat pro něj můžete na internetu i Vy!
 
více

Zápis do kurzů polštiny

8. 8. 2016
V září začíná zápis do kurzů polštiny. Již tradičně je otevíráme v různých stupních pokročilosti. Podrobnější informace jsou k dispozici v rubrice kurzy, termíny zápisu a přihlášku ke stažení najdete zde.