Newsletter
wersja do wydruku

Aktualności

Polský institut v Praze bude dva dny uzavřen

11. 8. 2017
Ve dnech 14.-15. 8. 2017 bude Polský institut uzavřen z důvodu státního svátku Polské republiky. Děkujeme za pochopení.
 

 

Soutěž o nejlepší publikace s tematikou polských dějin

9. 8. 2017
Ministr zahraničních věcí Polské republiky vyhlašuje soutěž o nejlepší cizojazyčnou práci o polských dějinách a o nejlepší publikaci v polštině na téma dějin polské diplomacie. Letošní ročník soutěže zahrnuje tituly vydané v letech 2015-2016. Historici mohou přihlašovat své práce do 15. září 2017.
 
więcej

Online kvíz k Evropskému dni jazyků

8. 8. 2017
Evropský den jazyků se sice bude konat až koncem září, avšak již nyní je možné vyplnit online kvíz a zařadit se tak do slosování o ceny. Letos kvíz obsahuje otázky o šestnácti evropských jazycích, mezi nimiž nechybí ani polština.
 

 
więcej

Přihlašování na Boleslaw Kominek Youth European Forum 2017

4. 7. 2017
Fórum evropské mládeže zve všechny studenty a absolventy magisterských či doktorských programů, kteří májí zájem o společenské a politické otázky současnosti i budoucnosti Evropské unie k účasti na společném týdenním projektu na přelomu září a října 2017. Podmínkou účasti je znalost angličtiny. więcej

Radio Poland - Polský rozhlas pro zahraniční posluchače

26. 6. 2017
Polský veřejnoprávní rozhlas vysílá i pro zahraniční posluchače - kromě polské redakce má také redakci anglickou, německou, ruskou, běloruskou a ukrajinskou. Na internetových stránkách Radia Poland najdete zprávy ve zvukové i písemné podobě nebo odkaz na živé online vysílání. Odkazy na jednotlivé redakce jsme umístili i na náš web do rubriky Polský rozhlas na internetu.