Prohlédněte si

Polsko hravé a inovativní: herní veletrh POZNAŃ GAME ARENA

1. 2. 2017 Poznaň, 2016
Polsko hravé a inovativní: herní veletrh POZNAŃ GAME ARENA Polsko je jedním z lídrů světového trhu s počítačovými hrami. Herní trh v Polsku dnes tvoří víc než 250 firem, které vyvíjejí rozmanité hry pro různé druhy hráčů, některé z nich jsou bestellery i na západních trzích.
 
Událostí číslo jedna v polském herním průmyslu je každoroční Veletrh her, zábavy a multimédií POZNAŃ GAME ARENA. V minulém roce jej během tří dnů navštívilo přes 70 000 návštěvníků, kteří se zde mohli mimo jiné seznámit s herními novinkami připravovanými na rok 2017. Podívejte se, jak to na veletrhu vypadalo, a poslechněte si, proč jsou polské hry tak dobré.
 
Film vznikl ve spolupráci nadace Fundacja Indie Games Polska a polského Ministerstva zahraničních věcí.

Rok Henryka Sienkiewicze

24. 1. 2017 Akademie věd a Bio Oko

Best of V4 Swing

2. 1. 2017 Studio 1, Český rozhlas

Spojené státy lásky - distribuční premiéra filmu

2. 1. 2017 Kina po celé ČR
Spojené státy lásky - distribuční premiéra filmu Autorský film Tomasze Wasilewského, jednoho z největších talentů současné polské kinematografie, je dějově zasazen do počátku 90. let, doby svobodné, v níž je však stále zřetelný duch předchozí epochy. Čtyři zdánlivě šťastné ženy různého věku spojuje nejen bydliště ve stejném paneláku, ale i nezadržitelná touha změnit své životy. Jejich sny a lásky však zůstávají spíše nenaplněny…
Film do českých kin uvádí distribuční společnost Artcam, distribuční premiéra se uskuteční 23. 2. 2017.

Mimořádný koncert SOČR s M. Nesterowiczem a L. Vondráčkem

9. 11. 2016 Praha, Dvořákova síň Rudolfina

Polské CD s českými sólisty: (Re)discovering woodwind masterpieces

7. 10. 2016 Vratislav, 2016
Polské CD s českými sólisty: (Re)discovering woodwind masterpieces Ve Vratislavi, která letos nese titul Evropské hlavní město kultury, spatřilo světlo světa rovněž CD, na němž se podíleli polští a čeští hudebníci. Album vzniklo jako součást projektu (Re)discovering masterpieces, který se známým komorním orchestrem Inter>CAMERATA v roce 2013 zahájil jeho zakladatel – dirigent a klarinetista Jan Jakub Bokun.
 
Aktuální CD je věnováno dřevěným dechovým nástrojům a jedná se o živou nahrávku z letošního zahajovacího koncertu festivalu Clarimania, u jehož zrodu stál rovněž Jan Jakub Bokun. Jako sólisté vystoupili kromě polského saxofonisty Pawła Gusnara čeští hudebníci: Jan Souček (hoboj), Jan Mach (klarinet), Václav Vonášek (fagot) a Kateřina Javůrková (lesní roh).
 
Projekt (Re)discovering masterpieces se zaměřuje nejen na pozapomenuté skladby, ale snaží se i objevovat nové kvality v dílech známých, které již mohly posluchačům zevšednět… Na albu (Re)discovering Woodwind Masterpiece najdeme skladby Antonína Dvořáka, Alexandra Glazunova a Wolfganga Amadea Mozarta.