Prohlédněte si

Rok Henryka Sienkiewicze

24. 1. 2017 Akademie věd a Bio Oko

Best of V4 Swing

2. 1. 2017 Studio 1, Český rozhlas

Spojené státy lásky - distribuční premiéra filmu

2. 1. 2017 Kina po celé ČR
Spojené státy lásky - distribuční premiéra filmu Autorský film Tomasze Wasilewského, jednoho z největších talentů současné polské kinematografie, je dějově zasazen do počátku 90. let, doby svobodné, v níž je však stále zřetelný duch předchozí epochy. Čtyři zdánlivě šťastné ženy různého věku spojuje nejen bydliště ve stejném paneláku, ale i nezadržitelná touha změnit své životy. Jejich sny a lásky však zůstávají spíše nenaplněny…
Film do českých kin uvádí distribuční společnost Artcam, distribuční premiéra se uskuteční 23. 2. 2017.

Mimořádný koncert SOČR s M. Nesterowiczem a L. Vondráčkem

9. 11. 2016 Praha, Dvořákova síň Rudolfina

Polské CD s českými sólisty: (Re)discovering woodwind masterpieces

7. 10. 2016 Vratislav, 2016
Polské CD s českými sólisty: (Re)discovering woodwind masterpieces Ve Vratislavi, která letos nese titul Evropské hlavní město kultury, spatřilo světlo světa rovněž CD, na němž se podíleli polští a čeští hudebníci. Album vzniklo jako součást projektu (Re)discovering masterpieces, který se známým komorním orchestrem Inter>CAMERATA v roce 2013 zahájil jeho zakladatel – dirigent a klarinetista Jan Jakub Bokun.
 
Aktuální CD je věnováno dřevěným dechovým nástrojům a jedná se o živou nahrávku z letošního zahajovacího koncertu festivalu Clarimania, u jehož zrodu stál rovněž Jan Jakub Bokun. Jako sólisté vystoupili kromě polského saxofonisty Pawła Gusnara čeští hudebníci: Jan Souček (hoboj), Jan Mach (klarinet), Václav Vonášek (fagot) a Kateřina Javůrková (lesní roh).
 
Projekt (Re)discovering masterpieces se zaměřuje nejen na pozapomenuté skladby, ale snaží se i objevovat nové kvality v dílech známých, které již mohly posluchačům zevšednět… Na albu (Re)discovering Woodwind Masterpiece najdeme skladby Antonína Dvořáka, Alexandra Glazunova a Wolfganga Amadea Mozarta.

Polské dny na vodě 2016

22. 8. 2016 Náplavka u železničního mostu, Praha
Polské dny na vodě 2016 Oblíbená kulturně-gastronomická akce se nově přesunula k vodě a na vodu. Na (A)voidu hráli špičkoví polští hudebníci jako Kuba Sojka, L.U.C & Rebel Babel Ensemble nebo Me Myself and I, představila se Vratislav, křtil nový průvodce Polským přímořím nebo se ochutnávala polská piva. Na náplavce čekaly polské delikatesy, pivní speciály, knihkupectví a samozřejmě stánky zajímavých polských měst: multimediální sférický stan Evropského hlavního města kultury Vratislavi a prezentace Dolního Slezska, Toruně a Štětína.